5 TON - przeprawa dla wyprawy, Mazury - Off-fear

Przejdź do treści

Menu główne:

Imprezy
V edycja rajdu moich marzeń.
Rajdu, który jest na terenach najbliższych memu sercu - Mazury, pojezierze Ełckie.
Rajdu, w którym nie ma czasówek. Lubisz to pędź, nie lubisz kontempluj naturę.
Rajdu, na którym współpraca jest ważniejsza od osobistego mistrzostwa.
Rajdu, od początku do końca robionego z myślą o wyprawowcach. Bez topienia, łamania, masakrowania ale myśleć trzeba.
Beata
50% typowa turystyka 4x4, 50% przeprawa dla samochodów wyprawowych.

Będziesz jechać po mazurskich ostępach trafiając na piękne miejsca warte zatrzymania się i obejrzenia. Będziesz pokonywać przeszkody terenowe i zdobywać pieczątki. Będzie mokro (ale nie do klamek), stromo i krzywo (ale nie w pionie). Zanim jednak rozpędzisz swoja machinę 4x4 i zaczniesz siłą taranować przeszkodę przypomnij sobie, że po przejechaniu Twój samochód ma być nadal sprawny. Zachęcam do rezygnacji z ciśnienia i konkurowania, zamiast tego zachęcam do kombinowania i współpracy.

Wszystko co przygotowaliśmy da się przejechać, ale wymaga to czasu, pomyślenia i próbowania.


Zapewniamy przyjazną atmosferę i dobrą zabawę.

Szybkość przejazdu nie ma znaczenia. Ważna jest skuteczność zespołu, a zespołem będą 2 auta (3 w przypadku niearzystej liczby). O pomyślnym zakończeniu przeprawy decydować będzie współpraca, nie tylko między kierowcą i pilotem, ale również między autami w drużynie. Można zgłosić się samemu lub od razu w parze z innym autem. Załogom zgłaszającym się samodzielnie dobierzemy towarzystwo.

Nazwa 5 TON bierze się właśnie z tego, że 2 samochody wyprawowe to zazwyczaj 2,5t + 2,5t. Razem ważą 5t.

UWAGA: do punktacji liczą się tylko te pieczątki, które zebrały wszystkie samochody jadące razem. Na 5 TON jedziemy zespołowo.

Dla kogo?

  • dla tych, którzy cenią turystykę4x4 ale czasem lubią zjechać z szutrówki,
  • dla tych, którzy chcą sprawdzić możliwości swoich terenówek,

  • dla tych, którzy chcą przetestować swoje umiejętności,

  • dla tych, którzy cenią atmosferę współpracy i dobrej zabawy,

a tego wszystkiego chcą doświadczyć w przyjacielskiej atmosferze, bez wyścigów, bez konkurowania w tradycyjnej formie.

Zapraszam osoby, ktorym zależy na dobrym imieniu off-roadu, które wolą 2 godziny jechać przez 100m błota, niż wjechać w pole i narobić szkody. Korzystamy z terenów prywatnych, leśnych i gminnych za zgodą. Chcemy utrzymywać dobre relacje z otoczeniem i udowadniać innym, że off-road to wspaniały sport.

Cała trasa jest pomyślana pod kątem samochodów wyprawowych, będzie więc odpowiednio szeroko, nie trzeba brać ze sobą piły :) Próby terenowe również przygotowaliśmy z myślą o znacznie cięższych, większych i mniej dynamicznych autach 4x4.

Gdzie?
Na przepięknym pojezierzu Ełckim, jedynej chyba części Mazur, która nadal jest dzika.

Czym przyjechać?
Wyprawówką, która ma solidne zaczepy do wyciągania i opony minimum AT. Wyposażenie minimum: kinetyk, szekle, łopaty, gumowce lub klapki.

Jak to będzie wyglądało?

1. Zapraszamy już w piątek 27.09. Nieopodal ośrodka, w którym bedziemy przebywać zaprosimy Was wieczorową porą na pierwszą przygodę 4x4. Do pokonania będą przeszkody na torze off-road, będzie też ognisko przy którym się pointegrujemy.

2. Dla osób, którym nie uda dotrzeć się w piątek, w sobotę. 29.09 odprawa o godzinie 9:00.
3. 28 i 29.09 będziecie pokonywać trasę o łączej długości prawie 160km. Będzie wysoko, głęboko, mokro i krzywo, ale też pięknie, dziko i blisko natury. Przewidujemy, że na pokonanie całej trasy będziecie potrzebować około 15 godzin, nie licząc dojazdów i zjazdów na nocleg. Dobrze planujcie.

4. Każdy zespół wyjeżdza na trasę o której godzinie chce, sugerujemy przeznaczenie 6-8 godzin dziennie. Można jechać nocą ale straci się piękne widoki, których pełno na trasie.
5. Na trasie przygotowane zostały próby z pieczątkami (dla niezorientowanych, w różnych miejscach oznaczonych taśmami będą wisiały pieczątki. Trzeba będzie podjechać wystarczająco blisko aby przybić stempelek do kartki papieru, przymocowanej wewnątrz samochodu).

6. 28.09 w sobotę o godzinie 19:00 rozpoczynamy biesiadę. 3 gorące posiłki, sałatki, przekąski i napoje. Alkohol we własnym zakresie.
7.
Noclegi rezerwujemy w ośrodku Gryfia.
8. Niedziela, 29.09 kolejny dzień trasy. Karty drogowe zdajemy do godziny 16:00 w ośrodku Gryfia. Na pożegnanie zaprosimy Was też na gorącą strawę. W ciągu godziny podliczenie wyników, nagrody i pożegnania.

Cena:
580zł udział w imprezie samochód, a w nim 2 osoby. Dodatkowa osoba dorosła dopłata 150zł, dzieci w wieku szkolnym 50zł, mniejsze dzieci bez dopłat.
50zł rabatu dla klientek i klientów Off-fear oraz Mazurskiej Włóczęgi 4x4, Klubu Polski Off-road.


Cena obejmuje:

udział w rajdzie, zgody i opłaty za przejazd po terenach prywatnych, leśnym i gminnych, materiały nawigacyjne, biesiada 28.09, gorący posiłek 29.09 na zakończenie, pamiątkowe naklejki i koszulki.


Cena nie obejmuje:

noclegu - w ośrodku Gryfia (tel. 87 621 58 73) samodzielnie rezerwoujecie sobie noclegi, powołując się na udział w rajdzie 5 TON - nocleg 50zł. Oczywiście można spać gdzie indziej, ale rekomendujemy to miejsce, tam będzie się zaczynała i kończyła trasa.

wyżywienia w ciągu dnia - na czas przejazdu należy zaopatrzeć się w jedzenie, tak jak na wyprawach, trasa nie przebiega koło restauracji.

Zapisy wkrótce, rezerwój termin.
Obejrzyj filmy z poprzednich edycji:
Trochę zdjęć:
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego